بازنده کیست؟

 

شاید یک داستان غیرواقعی، اما ...
"چند سال پیش در جریان بازی های پارالمپیک (المپیک معلولین)در شهر سیاتل آمریکا 9 نفر از شرکت کنندگان دو100متر پشت خط آغاز مسابقه قرار گرفتند. همه این 9 نفر افرادی بودندکه ما آنها را عقب مانده ذهنی و جسمی می خوانیم. آنها با شنیدن صدای تپانچه حرکت کردند. بدیهی است که آنها هرگز قادر به دویدن با سرعت نبودند و حتی نمی توانستند به سرعت قدم بردارند بلکه هر یک به نوبه خود با تلاش فراوان می کوشید تا مسیر مسابقه را طی کرده و برنده مدال پارالمپیک شود. ناگهان در بین راه مچ پای یکی از شرکت کنندگان پیچ خورد. این دختر یکی دو تا غلت روی زمین خورد و به گریه افتاد. هشت نفر دیگر صدای گریه او را شنیدند، آنهاایستادند، سپس همه به عقب بازگشتند و به طرف او رفتند یکی از آنها که مبتلا به سندروم داون (عقب ماندگی شدید جسمی و روانی) بود، خم شد و دختر گریان را بوسید و گفت : این دردت رو تسکین میده. سپس هر 9نفر بازو در بازوی هم انداختند و خود را قدم زنان به خط پایان رساندند. در واقع همه آنها اول شدند. تمام جمعیت ورزشگاه به پا خواستند و 10دقیقه برای آنها کف زدند..."

 

/ 6 نظر / 10 بازدید
امیررضا تجویدی

سلام مهشید جان نکات بسیار جالبی داشت، مرسی عزیز

سرپیکو

آیا این اتفاق در بازی های (المپیک) هم اتفاق می افته؟!!!

عادل

چرا غیر واقعی؟!؟ ... باور کنید هنوز دوست داشتن، محبت و به هم دیگه فکر کردن زنده است ... هر چند که شاید کمتر به چشم بیآید ....

فائزه

بسیار زیبا بود. بازنده ماییم که در راه رقابت و برنده شدن عزیز ترینهامون را فدا می کنیم.تا به خط پایان برسیم. یادمان می رود همه زندگی قبل از خط پایان بود.