...سوت زدن برای یک ماجرای نامعلوم!!!

امروز صبح یکی داشت یکی رو صدا می کرد منتها چون صداش به گوش های اون یکی نمی رسید.یکی در یک عمل خیر وپسندیده به کمک شتافت و براش سوت زد. جالبه که اون  یکی باصدای سوت برگشت. خوبه که بعضی وقتها برای آدم سوت بزنن!!!!

دیشب با پدرم وارد بحث جالبی شدم.خیلی ناخودآگاه به وسط این موضوع پرتاب شدیم.بحٍث سر اینکه بهائیت اصلا" چیه؟؟من معتقد بودم که خب تکلیف اسلام، مسیحیت، زرتشت، بودا وروشنه.یه پیامبر ،یه کتاب ولی این بهایی ها چی میگن؟؟!!!.خب پدرم می گفت تو بر چه اساسی می گی این دین نیست!!!فقط چون بعد از اسلام اومده!!!من هم به شدت تاکید داشتم که آره. یا آدم به خدا اعتقاد داره ووقتی می خونه که ختم پیامبران یعنی تمام.خب این بهایی ها چطور به خدا اعتقاد دارن ولی این حرف خدا رو رد می کنن؟؟!! این تناقضه!

من گفتم هر انسانی باید به یک قدرت متافیزیکی که بهش می شه هر اسمی رو اطلاق کرد معتقد باشه.بایستی بپذیره که برخی انسانهای برتر تو دنیا هستن.ویک زمان ومکانی برای پاسخگویی به اعمال.از نظر من هر انسانی که به این سه معتقد باشه انسان است و خط کشی های دینی خیلی اهمیت ندارن و تمام ادیان الهی بر این سه اصل معتقدند و هیچ کدام دیگری رو نفی نمیکنند. پدرم در اینجا برگشت گفت که خب بهایی ها بر تمام این سه اصل معتقدن پس باید اون ها رو بپذیری.!!! اینجا یک کم من در وسط بحث گیر کردم .در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بهائیت دین نیست می تونه در حد یک مکتب فکری باشه!!..مثل مارکسیسم و.ولی مشکل در اینجاست که  بهائی ها سید محمدعلی باب رو مثل پیامبر قبول دارن!!

لازم به ذکر است که پدر بنده احیانا" از این گرایشات ندارند بلکه  سید طباطبائی  هستند.اینو گفتم که سوئ تفاهم پیش نیاید این فقط یک مناظره بدون پیش داوری در مورد یک جریان بود.  

/ 9 نظر / 13 بازدید
عادل

احساس ميكنم خيلي در جريان زندگي من و مشكلات اون تأثيري نداشته باشه كه بهاييت دين باشه يا نه!!! من (نوعي) بايد بلد شم چه جوري زندگي كنم بر كيفيت اون و بر شرايط مساعدم بيفزايم!!! حالا محمد باب كيه و چيه و براي چي اومده ..... البته نظر منه!!!

تخته خاکستری

برخی موضوعات هستند که هیچ وقت علاقه ای به بحث در باره ی آن ها ندارم. مثل بهائیت و همجنس بازی و ...

محمدعلی سعیدی

تبریک می گم که بالاخره طلسم رو شکستی و مطلب گذاشتی را جع به بحث شما ترجیح می دم وارد بحث خصوصی پدر و فرزند نشم منتظر بعدی می مونم سلامت باشید سلامت باشید سلامت باشید

آرش

دوست عزیز من هم با شما موافقم که انسان ها بر روی هم بی دلیل برچسب نزنند. اگر قرار است نام هایی که بر روی هم قرار می دهیم ما را از انسانیت دور سازد همان بی نام و نشانی بهتر است. چقدر بد است که به نام اسلام که دین رافت و محبت است دستمان به خوبی انسانی که نامش بهایی است آلوده شود. انسانی که خدا را ستایش می کند . تمامی انبیای الهی را قبول دارد. چنین انسانی که فکرش حصر محبت و وحدت است میان تمام انسان های دنیا و آرزویش وحدت عالم انسانی است بخاطر اعتقادش از تحصیل در دانشگاه و اشتغال در مراکز دولتی محروم شود. دوست عزیز همه ما قبل از آنها دیندار باشیم انسانیم و خدا برای انسانیت همه ما احترام قائل است. خدا خود در قرآن احترام به مقدسات مشرکین را بر مسلمین فرض کرده اندف حال بهاییان که خدا اعتقاد دارند.

آرش

دوست عزیز من هم با شما موافقم که انسان ها بر روی هم بی دلیل برچسب نزنند. اگر قرار است نام هایی که بر روی هم قرار می دهیم ما را از انسانیت دور سازد همان بی نام و نشانی بهتر است. چقدر بد است که به نام اسلام که دین رافت و محبت است دستمان به خوبی انسانی که نامش بهایی است آلوده شود. انسانی که خدا را ستایش می کند . تمامی انبیای الهی را قبول دارد. چنین انسانی که فکرش حصر محبت و وحدت است میان تمام انسان های دنیا و آرزویش وحدت عالم انسانی است بخاطر اعتقادش از تحصیل در دانشگاه و اشتغال در مراکز دولتی محروم شود. دوست عزیز همه ما قبل از آنکه دیندار باشیم انسانیم و خدا برای انسانیت همه ما احترام قائل است. خدا خود در قرآن احترام به مقدسات مشرکین را بر مسلمین فرض کرده اندف حال بهاییان که خدا اعتقاد دارند.

میثم کربلائی

سلام از محبتتاتون خیلی ممنون هستم سال خوبی براتون آرزو دارم

تخته خاکستری

سال تازه تان خوب و موفق و مبارک باشد... و به امید به زیستی و بیش نویسی.

علیرضا

سلام. احوالات شما؟ خوب هستین؟ دماغتون چاقه؟ ما زیر سایه شماییم. و البته زیر سایه آقا! سال نو 13 به درتون مبارک باشه 4 شنبه سوری. دیگه فک کنم درک کرده باشید چرا دیر به دیر نظر میدم. حالم بده!!!!! خوش باشین.